Grudzień jest szalonym miesiącem dla handlu. Setki tysięcy osób rzucają się w kierunku sklepów, butików i galerii handlowych w poszukiwaniu upominków dla swoich bliskich. Większość z nas ma ten sam dylemat. Jak wybrać oryginalny i praktyczny prezent, który sprawi przyjemność obdarowanej osobie. Niestety część z nas decyduje się na prezenty, który zawsze powinniśmy unikać. Listę złych prezentów otwierają żywe zwierzątka, pluszaki, artykuły agd i zabawki erotyczne. Zazwyczaj mało też cieszą prezenty w postaci szklanych, porcelanowych lub plastikowych figurek, popularnie nazywanych zbieraczami kurzu.

Jednym z najlepszych pomysłów na gwiazdkowy prezent są kosmetyki. Każda drogeria przygotowuje na święta specjalną ofertę i proponuje elegancko opakowane, przeróżne produkty. Jednak przy wyborze należy zachować szczególną staranność i nie wolno zdawać się jedynie na propozycje sklepów. Niezależnie od tego, czy kupujemy upominek dla nowej sympatii, czy też chcemy obdarować długoletniego partnera, to powinniśmy dobrze przemyśleć wybór. Nie wszystkie produkty kosmetyczne muszą sprawić przyjemność. Może się zdarzyć, że mężczyzna opacznie zrozumie prezent w postaci specyfiku przeciw łysieniu, a kobietę oburzyć może krem na zmarszczki.

Bardzo bezpiecznym rodzajem prezentów są wody toaletowe lub perfumy damskie oraz męskie wody po goleniu. Przy wyborze bardzo trudno o pomyłkę, nawet gdy nie uda się nam trafić w ulubiony zapach obdarowanej osoby. Najważniejsze, by produkt był markowy. Większość z nas lubi poszukiwanie nowych produktów i testowanie nieznanych zapachów. Niestety perfumy uznanych marek są dość kosztowne i dlatego najczęściej rezygnujemy z eksperymentów. Ekskluzywne prezenty zazwyczaj przyjmujemy z wdzięcznością, nawet gdy nie do końca zgadzają się z naszym gustem.